Wierzymy, że …

4 thoughts on “Wierzymy, że …

 1. Gratulacje z okazji 40 spotkania Kościoła Ulicznego. Liczba 40 ma wielkie znaczenie w Bożej Opatrzności i wiele razy pojawia się Biblii. Zgadzam się na 100 %, Bóg jest rodzicem, my jego dziećmi bez wględu na religię, rasę, naród itd. Gdyby nie upadek człowieka nie byłoby podziału na wyznania. W Królestwie Niebieskim – nie będzie rozróżnienia na kościoły.

 2. Ważne słowa Jezusa o Dniach Ostatnich Złej Historii lub o Dniach Pierwszych Dobrej Historii (w których obecnie żyjemy), będące jednocześnie ostrzeżeniem [Mt 7, 21-24]:
  „Nie każdy, który Mi mówi: «Panie, Panie», wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?» Wtedy im oświadczę: «Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości».
  Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale”

 3. Idea sama w sobie zdaje się być piękna, ale – sam Jezus Chrystus mówi wyraźnie – jeśli nie będziesz w Jego Kościele gdzie On Jest Głową, a my jego członkami Mistycznego Ciała nie licz na zbawienie – co to oznacza? Jeśli nie żyjesz Sakramentami, które ustanawia On Sam, Bóg-Człowiek, Jezus Chrystus nie będziesz miał udziału w Jego planie zbawienia – po to ustanowił Eucharystię, ekstremum modlitwy, w której On Sam nieustannie wstawia się za każdym – Sakrament Pojednania i Pokuty – On Sam zasiada i udziela w Mocy Ducha Świętego odpuszczenia grzechów i tylko tak można uzyskać odpuszczenie win – nie ma innej drogi, jeśli ktoś mówi, że sam sobie odpuścił to tkwi w błędzie.
  Jezus Chrystus, mój/nasz Jedyna Pan i Zbawiciel zostawił wiele narzędzi w bogactwie jedynego Kościoła, który od Niego Samego pochodzi i zbudowany jest na Fundamencie Apostolskim – jak mówi samo Pismo Święte. Kto to odrzuca mówiąc „nie potrzebuję Kościoła”, nie muszę tam chodzić – smutne, ale już jest w ręku tego, kto boi się Sacrum i wszystko, co Jezus Chrystus nam pozostawił, w raz z Jego, naszą ukochaną Matką, Maryją, która wstawia się do Syna za każdym człowiekiem.
  Maryja zawsze prowadzi do Jezusa!
  Jak nie ma u Boga innego pośrednika jakim jest Jezus Chrystus, tak u Syna nie ma piękniejszej wstawienniczki jaką jest najwspanialsze stworzenie, dzieło Rąk Boga – Maryja, którą wybrał na Swoje przyjście i inaczej nie objawia się nam ludziom, jak to pięknie pokazuje Ewangelia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s