Czym jest KU?

5LatKUwG-cover-event-1200x625-4.png

Kościół Uliczny jest inicjatywą ponadwyznaniową, która ma na celu docierać do ludzi z miłością i ewangelią tam, gdzie oni są – na ulicy. Inspiracją dla tej misji jest osoba Jezusa Chrystusa, który głosił Królestwo Boże w mocy znaków i cudów, zazwyczaj pod gołym niebem.

Ideą Kościoła Ulicznego jest również jednoczenie chrześcijan z różnych kościołów i tworzenie wspólnoty opartej na braterskiej miłości i szacunku dla wzajemnej różnorodności. Spotykamy się na cotygodniowych nabożeństwach na ulicy, by być razem, by się pokrzepiać i zachęcać. Tam wspólnie modlimy się i wielbimy Boga wraz z przechodniami, którzy dowiadują się o miłości Boga, czasami po raz pierwszy z życiu.

 

7 thoughts on “Czym jest KU?

  1. kiedy kosciol uliczny bedzie na slasku.. np w katowicach 🙂 potzrebujemy tam ewangelicznej sily bo wielu jest potrzebujacych i chetnych na Boga 🙂

  2. Pomaganie zawsze wydawało mi się oczywistym elementem życia, aż do momentu gdy ja sam potrzebowałem pomocy. Ale jej nie otrzymałem mimo wielu próśb. Dzisiaj pomagam, angażuje się, tam gdzie mogę. Najważniejszym jednak w mojej ocenie jest efekt. Pomaganie bez celu jest bez sensu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s