167 Spotkanie – świąteczne

DSC_0176– Jezus przyszedł na świat, aby przynieść ratunek! Napisane jest: „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3,16). W Bożym Narodzeniu chodzi o Niego, nie o choinki, lampki, prezenty. Świat próbuje wyrzucić Chrystusa ze świąt. Coraz częściej obchodzimy już nie CHRISTmas, lecz Xmas, gdzie w miejsce X wstawia się co się komu podoba – zakupy, choinki, przyjaciół. Dla nas Boże Narodzenie to Chrystus, który przynosi ofertę życia w wierze i wolności – głosi Piotr, a liczni przechodnie słuchają. Przez 1,5 godziny przemawiają kolejne osoby.

Marcin ma dwie godziny do odlotu samolotu.

– Od miesięcy nie miałem takiego czasu jak teraz, gdy mogę spokojnie chodzić sobie po mieście i się nie spieszyć. W taki sposób natknąłem się na wasze spotkanie. Jestem poruszony tym, o czym mówicie. Skąd w was tyle mądrości? Gdzie się uczycie przemawiać? – pyta zdumiony.

– Życie z Bogiem jest największą ze szkół. Oto cała nasza tajemnica – odpowiadamy.

Do stołu z zupą stoi długa kolejka. Pewien łysy człowiek z łańcuchem, w drogim dresie, stoi i słucha mowy o zbawieniu. W pewnej chwili podchodzi do jednej z bezdomnych osób, otwiera portfel i wręcza jej banknot.

Inny mężczyzna podchodzi do stolika z literaturą.

– Rok temu bardzo mi pomogliście duchowo. Było ze mną źle. Wszystko się zmieniło. Chciałbym się jakoś odwdzięczyć – wyjaśnia. Stawia przez nami duży karton. Z okazji świąt otrzymał od pracodawcy bony wartości kilkuset złotych. Za całość kupił porządne, wojskowe skarpety dla osób bezdomnych. Chwalimy Boga, który porusza serca. Potem na swoim profilu fb napisze: „Zadbajmy o to, by w świątecznym zgiełku nie zapomnieć, o tych którzy znajdują się na życiowym zakręcie, o tych, którzy sami się nie upomną. Zadbajmy by siedząc w rodzinnym gronie przy suto zastawionym świątecznym stole talerzyk dla strudzonego wędrowca nie był pustym gestem.

Dzisiaj wspiera nas duża grupa przyjaciół z Gdyni, którzy przygotowali 100 paczek świątecznych. Wspaniali ludzie.

Wszystkim zebranym rozdajemy białe koszulki od firmy Promostars, które mają symbolizować to, co zrobił dla nas Jezus według słów: „ Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; choćby czerwone jak purpura, staną się jak wełna (Iz 1,18).

Jest cudownie! Bóg jest dobry!

Maciek

 

Marceli Szczuraszek dziękujemy za fotografie ze spotkania.