215 Spotkanie

Bez Ducha Świętego Bóg jest odległy, Jezus Chrystus jest przeszłością, a Ewangelia jest jedynie martwą literą.

Nigdy nie mamy dokładnego scenariusza odnośnie tego, co się będzie działo podczas spotkań Kościoła Ulicznego. Modlimy się i zostawiamy wszystko w rękach Ducha Świętego. Często doświadczamy Bożej obecności, która sprawia, że spotkania gdy jest -4° na zewnątrz i gdy mocno wieje są radosne i odżywcze.

Maciek opowiada historię faryzeusza o imieniu Nikodem, który przyszedł w nocy do Jezusa. Jezus uczonemu żydowskiemu powiedział, że ten musi się narodzić na nowo, z wody i z Ducha, bo nie wejdzie do Królestwa Bożego. Jacek  natomiast mówi o zbliżających się świętach, które będzie obchodził cały świat i przypomina, że najważniejsze jest, aby Jezus Chrystus narodził się w życiu każdego człowieka.

Wolontariusze mają wiele wspaniałych rozmów. Opowiadają swoje świadectwa. Są uśmiechnięci. Trzech młodych chłopaków stoi i słucha kazań widać że są poruszeni. Starszy mężczyzna ma łzy w oczach. Słowa mają moc i docierają do serc. Naszemu wspaniałemu zespołowi też nie są  straszne warunki atmosferyczne, by wielbić naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Jest cudownie.

Psalm 150

Chwalcie Boga w Jego świątyni!
Chwalcie Go na wyniosłym Jego nieboskłonie!
Chwalcie Go za potężne Jego czyny!
Chwalcie Go za wielką Jego potęgę!
Chwalcie Go dźwiękiem rogu!
Chwalcie Go na harfie i cytrze!
Chwalcie Go bębnem i tańcem!
Chwalcie Go na strunach i flecie!
Chwalcie Go na cymbałach dźwięcznych!
Chwalcie Go na cymbałach brzęczących!
Wszystko, co żyje, niech chwali Pana!

Alleluja!

Karol