218 Spotkanie

Dzisiaj gościmy naszych przyjaciół z Gdyni, którzy przywieźli paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących. W tę akcję włączyło się duże grono osób i instytucji, dla których jest ważny drugi człowiek. To wspaniałe, że są tacy ludzie o tak wielkich sercach, którzy włożyli swój czas, pieniądze, aby móc podzielić się tym tymi, którzy nie mają niczego.

Głównym inicjatorem akcji paczkowej jest I Zbór Chrześcijan Baptystów z Gdyni. Oprócz nich w akcji brali udział: Firma LPP, 17 chłopaków z Kuwejtu, którzy studiują w Akademii Marynarki Wojennej, księgarnia Vademecum z Gdyni, dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 z Gdyni, młodzież z I Akademickiemu Liceum Ogólnokształcącemu z Gdyni.

Radość i uśmiech widać zarówno na twarzach tych, którzy paczki otrzymali jak i tych, którzy je rozdawali. Wspólnie modlimy się i wielbimy Boga, bo to z Jego powodu tutaj jesteśmy i doświadczamy dobra.

Słowa, które dzisiaj wypowiadali: Agata, Iwona, Jacek, Piotr i Maciek były życiodajne. Korzystali z nich zebrani jak i ci, którzy przyszli na przedświąteczny jarmark.

– Czy wiesz że Boża miłości jest także dla ciebie? – pytam młodej dziewczyny, która razem ze swoim chłopakiem słucha kolejnych przemówień. Mówi, że pierwszy raz o tym słyszy i jest tym faktem poruszona.

Wolontariusze, który rozdają ulotki przechodniom opowiadają swoje świadectwa poznania Boga. Na koniec spotkania chwytamy się za ręce i dziękujemy Bogu za Jezusa, który przyszedł 2000 lat temu, aby przynieść nam nowe życie i nadzieję. Wielbimy Jego święte imię, bo wszyscy mamy takie pragnienie. Alleluja!!!

Niech dobry Bóg narodzi się prawdziwie w naszych sercach!

Karol