219 Spotkanie! Boże Narodzenie na ulicy!

Trochę się obawialiśmy czy tego dnia zastaniemy osoby, z którymi moglibyśmy spędzić ten świąteczny czas. Ku naszemu zaskoczeniu ludzi na Targu Węglowym było więcej niż zwykle. W tym miejscu chcę podziękować wszystkim osobom, które odpowiedziały na nasz apel i przyniosły jedzenie. Dzięki temu osoby bezdomne miały prawdziwą ucztę. Oprócz tego rozdaliśmy paczki, które otrzymaliśmy z Kościoła Baptystów z Gdyni, skarpety, czapki i koce. Było fantastycznie!

Tekst przewodni spotkania pochodzi z Ewangelii Jana 3,16: „Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swojego jedynego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy nie umarł, ale miał życie wieczne”.

– Jezus narodził się 2000 lat temu z powodu tego, że Bóg tak bardzo kocha człowieka. Jezus narodził się, aby nasze życie nie musiało trwać 70 czy 80 lat w jakości lepszej lub gorszej, ale by trwało wiecznie. Jezus narodził się, aby dać nam szansę na nowe życie. Bóg zrobił ze swojej strony wszystko, reszta jest po naszej. Chodzi o wiarę, bo każdy kto wierzy, nie w Jego historyczność, ale w słowa, które On wypowiadał nie umrze na wieki. Będzie żył wiecznie. Wiara wyraża się w czynach. Wyboru Chrystusa w te święta wszystkim gorąco życzę! On jest największym świątecznym prezentem! – Maciek.