226 Spotkanie

«Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli». Odpowiedzieli Mu: «Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakżeż Ty możesz mówić: „Wolni będziecie?”» Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu.(J 8,31-34).

Kochamy zamiast nienawidzić. Ufamy zamiast być podejrzliwymi. Błogosławimy zamiast zazdrościć. Nie zawsze tak było. Kiedy przyjęliśmy nauczanie Jezusa, stanęliśmy na stabilnym gruncie, złapaliśmy równowagę, zyskaliśmy kręgosłup. Teraz nauczamy o tym innych, bo Jezus zlecił nam takie zadanie.

Dzisiaj jest z nami grupa chrześcijan z Irlandii. Mężczyzna z Belfastu opowiada o dzieciństwie wśród zamachów, terroru, śmierci przyjaciół. Chrystus uratował mu życie przyprowadzając do siebie. Bardzo mocne świadectwo.

Młode małżeństwo z dwojgiem dzieci słucha kazań i muzyki. Znaleźli się tutaj przez przypadek, a jednak to nie przypadek jak stwierdzają. Dziękują za modlitwę. Przytulamy się na koniec. Bóg jest dobry!

Maciek