261 Spotkanie

„Wybrał się więc i poszedł do swojego ojca. A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go. A syn rzekł do niego: „Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie, już nie jestem godzien nazywać się twoim synem”. Lecz ojciec rzekł do swoich sług: „Przynieście szybko najlepszą szatę i ubierzcie go; dajcie mu też pierścień na rękę i sandały na nogi! Przyprowadźcie utuczone cielę i zabijcie: będziemy ucztować i bawić się, ponieważ ten mój syn był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się”. I zaczęli się bawić” (Łk 15:20-24).

– Powrót do domu Ojca zależy tylko od nas. To my musimy podjąć decyzję. Może być nam niekiedy wstyd, ale Bóg czeka na nas i wybiega nam naprzeciw, by nas ucałować – Karol.
– To najważniejsza decyzja, aby przyjąć Jezusa Chrystusa do swojego życia – powiedział Piotr.
– Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem. On Nas ukochał pierwszy – przypomniała Iwona.
– Dzisiejszy dzień może okazać się ostatnim tutaj na ziemi. Czy jesteś pewien dokąd zmierzasz? – postawiła pytanie inna siostra.
Przemawia kilka, różnych osób, ale temat jest jeden – Jezus Chrystus.

Dwoje młodych ludzi jest zainspirowana działalnością Kościoła Ulicznego. Chcą pomagać potrzebującym, ale nie tylko rozdając zupę, lecz także niosąc nadzieję, którą mamy w Chrystusie.

Istniejemy po to, by rozdawać duchowy pokarm czyli dzielić się Słowem Bożym. Wolontariusze z uśmiechem na twarzy, pełni radości i miłości pochodzącej od Boga dawali to, co mieli najlepszego. Rozmawiali, pocieszali, słuchali historii ludzi. Rozmowy często kończyły się wspólną modlitwą. Duch Święty poruszał się między nami i potwierdzał swoją obecność znakami i cudami.

UWAGA!!! Jeśli macie w swojej szafie jakieś męskie zimowe rzeczy, których nie używacie, pamiętajcie, że mogą one posłużyć innym. W każdy wtorek o godz. 17.00 jesteśmy przy Złotej Bramie. Zapraszamy!

Karol