270 Spotkanie

270 Spotkanie Kościoła Ulicznego przypada na ostatni dzień roku. Był to bardzo udany rok. Byliśmy szczęśliwi, zdrowi. Mieliśmy nadzieję. A wszystko to dzięki Bogu, któremu pozwalamy panować w naszym życiu.

W powietrzu unosi się rozbawienie. Na pobliskiej scenie występują liczne gwiazdy. W wielu rękach widać szampany. Niewiele zostało z atmosfery sprzed tygodnia, kiedy obchodzone były święta Bożego Narodzenia. W tych okolicznościach dwóch bezdomnych mężczyzn pragnie zaśpiewać kolędę. Jeden z nich ma na imię Sylwester. To bardzo wzruszający moment. Słowa: „Witaj Zbawco z dawna żądany, cztery tysiące lat wyglądany” wprawiają serca w drżenie. Jakże wiele znaczą. Niech rok 2020 upamiętnia to wielkie wydarzenie. Faktem jest, że każdy rok upamiętnia przyjście Mesjasza w każdym miejscu na ziemi, bez względu to na w jakiej ktoś jest religii, systemie politycznym czy jakie posiada poglądy.

Pan daje nam dzisiaj cudowny czas. Wokół jest bardzo wielu ludzi. Ulice są pięknie oświetlone. A my przez mikrofon głosimy Jego dobroć. Głodni są nakarmieni, a smutni obmodleni. Na wielu twarzach widać radość. Chwała Bogu!

Maciek