295 Spotkanie

„Niech Chrystus zamieszka przez wiarę w waszych sercach; abyście w miłości wkorzenieni i ugruntowani, wraz ze wszystkimi świętymi zdołali ogarnąć duchem, czym jest Szerokość, Długość, Wysokość i Głębokość, i poznać miłość Chrystusa, przewyższającą wszelką wiedzę, abyście zostali napełnieni całą Pełnią Bożą” (Ef 3,17-19).

– Siedziałeś kiedykolwiek? – pytam dobrze znanego bywalca Kościoła Ulicznego. Ten unika odpowiedzi, ale w końcu wyznaje, że spędził za kratami 12 lat. Drugi, stojący tuż obok, mówi, że przesiedział 18 lat.
– Dziękujemy, że tworzycie to miejsce. Że możemy tutaj przychodzić i usłyszeć dobre słowo. Dziękujemy, że nas lubicie i się nami opiekujecie. Czekamy na to spotkanie przez cały tydzień – uzewnętrznia się pierwszy.
– Chłopaki! Podziękujmy Panu Bogu za to, że nas kocha – proponuję, a oni natychmiast obejmują się i są gotowi. Modlimy się do Boga, a Jego obecność jest żywo obecna.

– Cztery lata uczyłem się seminarium duchownym – mówi Andrzej. Długo rozmawiamy i jest to pełna zrozumienia rozmowa.
– A potem co robiłeś – pytam rozmówcę. Jego odpowiedź jest bardzo zaskakująca.
– Potem przez 15 lat siedziałem w więzieniu – odpowiada. Modlimy się ze sobą. Jest wdzięczny za rozmowę i zupę.

Damian przyjechał do Gdańska ze Śląska i tutaj osiadł. Przez przypadek na Youtube trafił na kanał Agaty Strzyżewskiej. Zaczął słuchać jej nauczań. Pod ich wpływem pojawił się w nim głód Boga. Zaczął czytać Biblię. Przyłączył się do wspólnoty katolickiej. Gdy dowiedział się, że Agata jest częścią Kościoła Ulicznego, postanowił nas odwiedzić. Dzisiaj przyszedł, aby poznać Agatę osobiście. Momentalnie zaprzyjaźniamy się ze sobą. Czujemy się jak przyjaciele, którzy znają się od lat.

Cudowne spotkanie pełne dobra, szacunku i wdzięczności. Bóg jest dobry!

Maciek