322 Spotkanie

– Halo? Czy jest jutro spotkanie Kościoła Ulicznego? – pyta mężczyzna w słuchawce.

– Tak, jak zwykle o 17.00 przy Złotej Bramie.

– Super! Chcielibyśmy wesprzeć potrzebujących posiłkami!

W taki sposób otrzymaliśmy wsparcie w postaci kilkudziesięciu zapakowanych dań od Głodnego Niedźwiedzia – wyjątkowo dobrego cateringu działającego na terenie Trójmiasta. Wraz z garem zupy ugotowanej przez Ewę i Maję byliśmy gotowi, aby zaspokoić potrzeby około setki ludzi przybyłych na nasze spotkanie.

Dwa tygodnie temu podszedł do mnie Konrad i oznajmił, że jest tak źle, że tylko sznur może rozwiązać jego problemy. Żadne argumenty nie działały, a na jego twarzy widać było beznadzieję. Młody uzależniony chłopak dostał parę miesięcy temu szansę wyjazdu na terapię, jednak alkohol wziął górę. Jedyne co mogłem zrobić to przypomnieć mu o szansie jaką dostał od Boga i że choć ją zmarnował, to Bóg jeszcze z nim nie skończył. Podczas ostatniego spotkania podszedł do mnie i z błyskiem w oczach i powiedział: – Do zobaczenia za 4 lata. Stawiam się, żeby odsiedzieć wyrok, aby mieć czystą kartę. – To jedyne sensowne rozwiązanie – stwierdził. Choć po ludzku zrobiło mi się nieswojo na myśl wielu lat odsiadki, to w głębi serca czułem Boże myśli. Jego drogi nie są naszymi drogami. Wierzę że dla Konrada jest to najlepsza droga na ten moment. Choć służba na ulicy niesie ze sobą duże obciążenie i niewielu jest chętnych, aby podać dłoń tym odrzuconym, to kiedy patrzymy na te wszystkie małe cuda z Bożej perspektywy, odnajdujemy sens i nadzieję. To Bóg ma ostatnie zdanie, a my żyjemy z wiary.

Niech rok 2021 będzie rokiem wiary! Niech każdy dzień zaczyna się od modlitwy poznania Jego woli, aby Jezus znalazł wiarę kiedy powróci. To że przyjdzie jest pewne. Tego życzę w imieniu wszystkich usługujący KU w Gdańsku, naszym sympatykom, osobom wspierającym słowem każdemu, komu bliskie jest dobro bliźniego bez względu na stan posiadania.

Z Bożym Błogosławieństwem Jacek z całym zespołem.