Tydzień dla Duszy 5-9 września 2022

Niedawno zakończony festiwal „Tydzień dla Duszy” rozpalił dla Boga wiele serc. Pogoda dopisała. Jedynie ostatniego dnia padał deszcz, ale nie zdołał zagasić ognia pasji uczestników. Wystąpiły znakomite trójmiejskie zespoły muzyczne i utalentowani uliczni mówcy. W poniedziałek zagrał energiczny zespół Przed Nami z Kościoła Droga Pana, a we wtorek w balladowym klimacie zagrali Jurek i Gosia Dajukowie. Tłumy przechodniów przystawały, aby posłuchać muzyki na wysokim poziomie, ciekawych świadectw i głębokich nauczań. Odbiór słuchaczy był zapłatą dla artystów za włożony trud. Jeszcze długo po zakończeniu spotkań ludzie stali, aby ze sobą rozmawiać i się modlić. Byli otwarci jakby się znali od zawsze. W środę stało się coś przykrego. Godzinę przed koncertem dotarła do nas wiadomość, że kolejny zespół nie dojedzie i nie zagra. Spotkanie zostało zredukowane do dwóch krzeseł, jednej flagi i pięciu wolontariuszy. Pomimo trudnej sytuacji, Bóg zaskoczył nas swoją łaską i dał nam kilka zaskakująco dobrych rozmów i modlitw. W czwartek odbyło się jedno z najlepszych spotkań w historii Kościoła Ulicznego. Wystąpił zespół z Kościoła Nowe Zycie w Gdańsku. Tego dnia niebo nad Targiem Węgłowym było w pełni otwarte i nie było na nim ani jednej ciemnej chmury. Byliśmy świadkami dziesiątek rozmów i modlitw. Zostały rozdane tysiące ulotek, setki broszurek i wiele Biblii. W Piątek wystąpiła grupa aktorów z Czerska, która wystawiła trzy etiudy ukazujące problemy życia codziennego, które zostały rozwiązane dzięki Bożej dobroci. Tuż przed spektaklem przestał padać deszcz i do końca występu było pogodnie.
Wydarzenie nie byłoby możliwe gdyby nie poświęcenie i zaangażowanie bardzo wielu osób. Szczególne podziękowania kierujemy do pastora Biernackiego z Kościoła Nowe Życie za dużą i niezwykle sprawną ekipę współpracowników, pastora Ropiejko za załatwienie pozwoleń, pastora Jurago za nagłaśnianie koncertów, pastora Zająca za duszpasterską obecność, pastora Kasprzyka za podzielenie się nowymi utworami, które napisał. Dziękujemy Jackowi Śliwie i Krzyśkowi Dawidowiczowi za profesjonalne nagłośnienie koncertów. Dziękujemy Gedeonitom za dostarczenie Biblii, platformie Szukając Boga za zeszyty do studiowania Biblii, platformie Life Words za broszury w języku angielskim, niemieckim, tureckim, arabskim, urdu, bengalskim, perskim i chińskim. Wszystkie one podczas „Tygodnia dla Duszy” się przydały.
Następny festiwal odbędzie się w ostatnim tygodniu sierpnia 2023. Liczymy na jeszcze większe zaangażowanie trójmiejskich kościołów. Chcemy działać wykorzystując lokalny potencjał, który jest ogromny. Faktycznie można byłoby zrobić jeszcze więcej.

Ekipa Kościoła Ulicznego