103 spotkanie

DSC_0014Wydaje się, że dzisiaj nikogo nie będzie na spotkaniu. Nie ma wolontariuszy, ani nawet osób bezdomnych. Przychodzi Marian, który od dwóch lat jest co tydzień. Razem z Piotrem jadą po zupę a ja próbuję zebrać kogo się da, aby móc rozpocząć spotkanie. Zbieram gromadę w kółeczko i zapraszam do modlitwy i wysłuchania Słowa Bożego. Ludzie zaczynają się schodzić.

Przemawiam bez nagłośnienia i czuję się jak szesnastowieczny przebudzeniowiec. Ludzi jest coraz więcej, a w miarę mówienia przyłączają kolejni, w tym sporo zaciekawionych przechodniów. Nauczam, że Bóg daje nam zawsze kolejną szansę i nigdy z nas nie rezygnuje. Widzę jak nasi „twardzi” bywalcy ocierają łzy, a po chwili powierzają swoje życie Bogu. Zaczynają wierzyć, że wszystko jest możliwe. Żaden inny temat nie jest tak bardzo wart głoszenia, jak ten.

Piotr i Władimir mają głęboka rozmowę ze Sławkiem, który przyszedł tu prosto po pracy, w kombinezonie roboczym. Piękny to widok, gdy w uniżeniu modli się z chłopakami, nie wstydząc się innych ludzi.

Dwa tygodnie temu Andrzej oddał swoje życie Bogu. Dzisiaj przychodzi na spotkanie z uśmiechem na ustach. Poprzednio radziłam mu, aby do modlitwy dodał czytanie Biblii a wtedy jego życie zacznie się zmieniać. Twarz Andrzeja była wtedy żałośnie smutna, a teraz tryska z niego spokój i radość. Zmiana jest tak duża, że nie sposób jej nie zauważyć. Andrzej mówi, że czyta Pismo Święte i Bóg do niego przemawia. Znalazł pracę w zamian za jedzenie i spanie i jest z tego powodu przeszczęśliwy. Taki widok to balsam dla mojej duszy. Dowód, że warto przychodzić tu co wtorek.

Marina i Mariusz przynoszą kanapki. Morine ubrania. Dagmara i Piotr, choć sami wiele nie mają, przynoszą jogurty i jabłka. Zofia daje pieniądze na zakup chleba. Każdy daje coś, by pomóc tym, którzy mają jeszcze mniej. Jest dużo radości.

Proszę dziś jedną ze znajomych, która do tej pory nie pomagała, a jedynie się przypatrywała, by pomogła rozdawać łyżki. Później przychodzi do mnie i dziękuje mówiąc, że to była odpowiedź na jej modlitwy. Przedziwne jest życie chrześcijan.

Agata Strzyżewska

 

DSC_0010 DSC_0011 DSC_0013 DSC_0018 DSC_0027 DSC_0031 DSC_0039 DSC_0048 DSC_0050 DSC_0054 DSC_0055