Uliczna wspólnota marzeń

KUK (14)W miniony weekend w Hotelu Księcia Józefa na II Ogólnopolska Konferencji Kościoła Ulicznego spotkali się pasjonaci ewangelizacji ulicznej z całej Polski. Rzadko się zdarza, aby 100% zebranych było w 100% zaangażowanych w misję. Od wejścia można było widać osoby od 20-80 roku życia, które się uśmiechały, przytulały, modliły się o siebie nawzajem i z entuzjazmem opowiadały o tym, co Bóg czyni w ich otoczeniu. Słowem Bożym dzielili się: Paweł Bukała, Leszek Korzeniecki, Maciej Strzyżewski, Fabian Błaszkiewicz. Bardzo dużo ludzi od wielu lat nie przeżyło tak głęboko spotkania z Bogiem jak na Konferencji Kościoła Ulicznego. Atmosfera szacunku docenienia i uhonorowania wolontariuszy Kościołów Ulicznych była dla nas olbrzymią zachętą.
 
Zostało przypomniane nazwisko Artura Pawłowskiego – „Adwokata Ulicy” – pioniera pracy ulicznej w Polsce. Wszystkie świadectwa, wykłady, uwielbienie były silnie przesiąknięte Bożą obecnością. Wzruszającym momentem, który spontanicznie pojawił się w piątek około północy, było przeproszenie kobiet ze strony mężczyzn za to, że w kościołach są przez nich zepchnięte do ról służalczych i porządkowych, podczas gdy ich potencjał duchowy i intelektualny, dany im przez Boga, powinien być wykorzystywany znacznie efektywniej dla głoszenia dobrej nowiny. Podczas tego aktu pojawiło się wiele łez.
 
Podszedłem do pewnej uśmiechniętej dziewczyny, która, jak się okazało, dopiero co się nawróciła i przyjęła chrzest. Zaproponowałem jej modlitwę. Ucieszyła się.
– Którą osobą jestem, która się dzisiaj modli o ciebie? – zapytałem.
– Siódmą – odpowiedziała.
Taka była to konferencja.
 
Maciek
KUK (6).jpg
KUK (5).jpg
KUK (4).jpg
Fabian.jpg
KUK (8).jpg
KUK (9).jpg
KUK (14).jpg
KUK (12).jpg
KUK (13).jpg
KUK (3)
KUK (2)
KUK (7)
KUK (11).jpg