182 Spotkanie

– Jezus zmartwychwstał! Alleluja! Ale czy w naszym życiu coś się zmieniło? Czy jako uczniowie Jezusa pełnym sercem oddaliśmy chwałę Jezusowi za to, że oddał swoje życie za nasze grzechy? – pyta Piotr.

IMG_2931

Żeby zobaczyć i usłyszeć Boże drogowskazy nie trzeba daleko szukać. Wystarczy nas odwiedzić pod Złotą Bramą w Gdańsku w każdy wtorek o godzinie 17.00. Tutaj uczniowie Jezusa, napełnieni miłością i mądrością głoszą Jego słowo. Jest to miejsce dla tych, którzy chcą się dowiedzieć co zrobić aby w ich życiu pojawił się Chrystus, aby w życiu zaszły zmiany, aby wyjść z trudnej życiowo sytuacji, lub bo prostu chcą usłyszeć dobrą nowinę. Po to istnieje Kościół Uliczny.

Wielka Boża siła jest w wolontariuszach, którzy co tydzień przychodzą i oddają Bogu chwałę. To dla nich coś więcej zwykła „pomoc”. Czują się potrzebni, bo przychodzą tam osoby nie tylko napełnione Duchem Świętym, ale też tacy, którzy Go potrzebują. Wolontariusze mają łaskę od Boga i umieją się nią dzielić z innymi.

Iwona rozmawia ze starszym małżeństwem o kwestii wybaczenia drugiemu człowiekowi, o tym, że po ludzku trudno jest wybaczyć osobie, która ciężko nas zraniła. Widać porozumienie.

Wielu zgromadzonych wyczekuje na wystąpienie Agaty i Maćka, ostatnie dwa tygodnie spędzili na misji w Pakistanie.

– Nie jestem tym samym człowiekiem, którym byłem dwa tygodnie temu – mówi Maciek.

Oboje byli tam świadkami wielkiego głodu ludzi, którzy chcą iść za Jezusem i są spragnieni Ewangelii. Słowo Boże, które głosili, nie tylko pokrzepiało dusze, ale też leczyło ciało. Możemy usłyszeć jedno z ich przeżyć, kiedy wytrwała modlitwa uzdrowiła kobietę, która nie mogła chodzić, lecz Boża łaska postawiła ją na nogi.

– Święta, Święta i po świętach – mówi Piotr. – I co dalej? Jezus umarł za nas i co koniec? Święta się skończyły i zapominamy co dla nas uczynił. Niech nasza wiara nie będzie pusta i niech nie ogranicza się tylko do obrzędów religijnych. Bóg pragnie mieć z nami relację, tego żebyśmy przyszyli do niego takimi jakimi jesteśmy i porozmawiali z Nim tak, jak rozmawiamy z drugim człowiekiem. Bóg jest naszym Ojcem, który czeka na nasz krok w Jego kierunku.

Zapraszamy na następne spotkanie!

Karol