198 Spotkanie

198 SKU (12)Każde spotkanie Kościoła Ulicznego jest wyjątkowe, każde inne, a wszystkie są na  chwałę Jezusowi.

Dzisiaj gościmy zespół z Gdyni, który wielbi Boga wspaniałymi utworami. Wiele osób zatrzymuje się i pyta się co, kto i jak? Wolontariusze z uśmiechem opowiadają o dobrym Bogu, którego doświadczają w swoim życiu.

Nasz brat Kamil opowiada o tym jak doświadczył Boga w swoim życiu. Mówi że przed nawróceniem był złym człowiekiem. Gdy pewnego razu słuchał chrześcijańskiego rapu, coś zaczęło się w jego sercu dziać. Padł na kolana i zaczął się modlić. Wtedy Duch Święty stąpił na niego i  oczyścił jego duszę. – To był najlepszy dzień w moim życiu! – wspomina. – Już od ponad dwóch lat jestem nawrócony i szczęśliwy. Dziękuję Bogu za jego łaskę.

Bóg przyprowadza dzisiaj młodego chłopaka, który prosi o modlitwę. Jest bardzo przejęty. – Pragnę Jego prowadzenia i przemiany – mówi. Fascynuje nas otwartość ludzi na modlitwę.

Oprócz modlitwy można skorzystać także z posiłku i z usług fryzjerskich. Nasi przyjaciele z Ukrainy z uśmiechem, za darmo strzygą i błogosławią ludzi, którzy licznie do nich podchodzą.

Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie” (J 14,6). Jezus Chrystus jest najważniejszy! To dzięki Niemu możemy zostać zbawieni. Nie można sobie na nie zasłużyć albo zapracować. Ono jest z łaski dla każdego, kto uwierzy i pójdzie za Nim. Jezus umarł na krzyżu i tym samym odkupił wszystkie nasze grzechy. Jeżeli w to uwierzymy i narodzimy się na nowo z wody i ducha, to dostąpimy łaski życia wiecznego – tłumaczy Piotr.

Karol