199 Spotkanie

199 SKU (8)Mija połowa wakacji. Jednak nie są to wakacje od służenia Bogu. Jezus daje siłę i motywację. Mówimy głośno o tym, czego On nauczał – o Królestwie Bożym.

– Do Jezusa przychodzili wszyscy ludzie – nieuczciwi poborcy podatkowi oraz osoby znane z grzesznego życia. Przywódcy religijni i nauczyciele z oburzeniem pytali dlaczego on się zadaje z takimi ludźmi. Jezus odpowiedział wtedy przypowieść o zagubionej owcy. „Kto z was, mając sto owiec, nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu i nie szuka jednej, zaginionej na pustkowiu, tak długo, aż ją znajdzie? A znalazłszy, kładzie ją na swoje ramiona i z radością wraca do domu! Zaprasza wtedy przyjaciół oraz sąsiadów i mówi: Cieszcie się razem ze mną! Znalazłem zgubioną owcę! Zapewniam was, że w niebie jest większa radość z jednego zagubionego grzesznika, który się opamięta i wróci do Boga, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu prawych, którzy nie zbłądzili!” (Łk 15,1-7).

Każdy z nas jest dla Boga jak taka zagubiona owca. Każdy jest tak samo ważny. Wewnątrz jesteśmy zagubieni i słabi. Bóg odnajdzie Ciebie jeśli otworzysz przed Nim swoje serce. Czym szybciej zdamy sobie sprawę z tego, że potrzebujemy Jezusa, tym straty będą mniejsze, Bez Niego nie poradzimy sobie i będziemy błądzić. Jeśli damy się znaleźć, nic nie będzie w stanie nas pokonać – naucza Agata.

Mariusz przyniósł kanapki. Nie pierwszy raz. Robi to regularnie od czterech lat. Osoby bezdomne modlą się o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla niego oraz całej jego rodziny. To bardzo wzruszająca chwila.

– Jezus Chrystus umarł za każdego z nas na odpuszczenie grzechów. Pomyśl o tym co Jezus uczynił dla Ciebie oraz o tym jak bardzo Ciebie kocha. Nasze życie nie powinno się toczyć wokół przyjemności. Oddawajmy Jezusowi należną Mu chwałę i cześć. Bądźcie Błogosławieniu i imieniu Jezusa Chrystusa. Amen – głosi Maciek.

Bardzo gorące i owocne popołudnie. Bóg jest dobry!

Karol