Spotkanie 203

203 (5)„Nie bierzcie więc wzoru z tego świata” (Rz 12,2).

– Nie idźcie za tym, co widzą wasze oczy, czego pożąda wasze ciało. Podążajcie za wolą Boga. On chce dla waszego dobra. Pożądliwości prowadzą do problemów. Gdy przychodzimy w pokorze do Boga, gdy wyznajemy Mu swoje grzechy i zwracamy się do Niego w czystości serca, On jest w stanie dać nam nowe myśli i pomóc w naszych zmaganiach.

Nasz brat, Rysiu, opowiada swoje świadectwo. Chwali Boga, który zmienił jego życie. Opowiada o swoim uzdrowieniu. Wszyscy słuchacze są poruszeni jego szczerym i pięknym wyznaniem.

Łaska Boża dostępna jest zawsze i dla każdego. Nawet dla tych, na których ciąży pycha, chciwość i pożądliwość. Bóg zaprasza, aby doświadczyć Jego wierności i zmiany życia.

Pan Jakub jest hodowcą owczarków niemieckich. Żyje spokojnym życiem na emeryturze. Przychodzi na spotkania Kościoła Ulicznego, bo odczuwa przyjemność, kiedy słucha Bożego Słowa i gdy widzi zmiany w życiu ludzi, który tam się znajdują.

„Starajcie się jednak nie o ten nietrwały pokarm, ale o pokarm dający życie wieczne, a który może wam zapewnić Syn Człowieczy. Po to właśnie posłał Mnie Bóg Ojciec” (J 6,27).

– Jezus jest dla nas odżywczym pokarmem, treścią, która wypełnia pustkę w sercu, sensem życia który poszukujemy – mówi Jacek.

„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” (Mk 16,15).

Te słowa Jezusa szczególnie dotykają naszych serc. Tutaj pod Złotą Bramą mamy okazję tego doświadczać. Spotykamy ludzi z całego świata. Opowiadamy o miłości Boga i mocy Ducha Świętego. Cudowne miejsce!

Karol

203 (5)203 (3)203 (1)203 (2)